Divadlo Piki | bábkové divadlo

Divadlo Piki je Podozrivo Ideálna Kočovná Iniciatíva, pretože existuje na divadelnom trhu už od roku 1990, napriek tomu, že ju tvorí manželský pár (Katka A. a Ľubo P.). A to je, uznajte, podozrivé.

RozKrávka

Viete o tom , že v rozprávkovom lese, žijú vedľa troch kozliatok a troch prasiatok aj tri teliatka? Jasné , že neviete. Veď o tom nevedia ani páni spisovatelia, inak by už určite o troch teliatkach napísali nejakú rozprávku. Ale my sme na to prišli . A nie len na toto, ale aj na kopec ďalších vecí. Ak aj vy chcete vedieť kto zachránil kozliatka z vlkovho brucha, kto pomohol prasiatku postaviť pevný murovaný domček, kde sedela mama koza na kávičke, zatiaľ čo si vlk pochutnával na kozliatkach a iné „kravinky“, určite si nenechajte ujsť túto hudobnú báchorku o tom, ako mlieko nielen žalúdok, ale aj zlé na dobré obrátilo.

Foto: Dalibor Sevaljevic

Babička z vajíčka

Načo vám je mamička princezná a otecko na hranie, keď na vás nemajú čas? A niekedy vás hnevajú tak, že človek by vyskočil z kože. A ešte k tomu nemajú rodičov, a tým ani vy starých rodičov. Basta fidli, staré vidly, chmuľo-truľo, smradľavá noha, počúrané strašidlo, už mám toho dosť! Najvyšší čas, aby sa stal nejaký zázrak! Pomôže Zlatá rybka, Aladinova zázračná lampa alebo čarovné zrkadlo? Nie. Bude to obyčajné malé vajíčko! Jeho zázraky vám predvedie bábková rozprávka na motívy knihy Ivy Procházkovej pre všetky deti od 5 rokov. Tak kuk-puk!

Foto: Michal Svítok

Plechová Mína

Vydajte sa s deťmi na divokú naháňačku za dievčatkom, ktorému vojak vo chvíli opojenia z víťazstva daruje čosi zo svojej výzbroje. Je to hračka, domáce zvieratko alebo nebezpečná zbraň?

Foto: Lutkovno gledališče Maribor

Divadlo Piki sme pre Vás vybrali na základe odporúčania od Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej, ktoré aj s ďalšími nájdete v tomto článku.

Zdroj: Divadlo Piki

#piki #divadlopiki #piktor #aulitisová #bábkové divadlo #divadlo #deti #humor #rozkrávka #plechovámína #babičkazvajíčka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *