Jumanji | film, 1995

Alan Parrish bol celkom obyčajný nešťastný chlapec: v škole ho mlátili, pretože bol zbabelec, a otec si o ňom myslel, že je nevďačný čudák. Keď Alan našiel tajomnú škatuľu so starobylou exotickou hrou Jumanji, všetko sa zmenilo – k horšiemu. Pekelný strojček na osud sa spustil – a Alan na dvadsaťšesť rokov zmizol. Jeho priateľke Sare to iba pokazilo život. Je to totiž hra pre tých, ktorí chcú opustiť svoj svet. Po rokoch sa do schátralého domu Parrisovcov v idylickom Brantforde prisťahujú iné smutné deti. Judy a Peter, objavia tajomnú škatuľu – hra opäť začína, alebo skôr pokračuje. Sú do nej vtiahnutí nielen oni, ale aj teraz už dospelí Alan a Sara. Boj o ukradnuté detstvo prerastie v snahu zachrániť si holý život. Mestečko sa totiž rýchlo zmení na divokú, nebezpečnú džungľu, plnú hladných moskytov, divých zvierat a mäsožravých rastlín. Štvorici zúfalých spoluhráčov zostáva jediné: pokúsiť sa hru za každú cenu dohrať… 

Akčný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller
USA, 1995, 104 min.
Réžia: Joe Johnston
Predloha: Chris Van Allsburg (kniha)
Scenár: Jonathan Hensleigh, Greg Taylor, Jim Strain
Kamera: Thomas E. Ackerman
Hudba: James Horner
Hrajú: Robin Williams, Jonathan Hyde, Kirsten Dunst, Bradley Pierce, Bonnie Hunt, Bebe Neuwirth, David Alan Grier, Patricia Clarkson, Adam Hann-Byrd a ďalší.
Produkcia: William Teitler, Scott Kroopf
Strih: Robert Dalva
Zvuk: Richard Hymns, Randy Thom, Gary Summers, Gary Rydstrom, Rob Young
Scénografia: Jim Bissell, Tedd Kuchera
Kostýmy: Jane E. Still, Martha Wynne Snetsinger

Film Jumanji sme vybrali na základe odporúčania od Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej, ktoré aj s ďalšími nájdete v tomto článku.

Zdroj: https://www.csfd.sk/film/21832-jumanji/prehlad/

#čopozerať #jumanji #deti #džungľa #hra #prežitie #detstvo #film #dobrodružstvo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *