Tim Burton | filmový režisér

Tim Burton je americký filmový režisér, producent, scenárista a spisovateľ. Známy je vďaka nezameniteľnej gotickej atmosfére, ktorú dodáva svojim filmom.

Z našej redakcie pre Vás od Tima Burtona vyberáme:

Veľká ryba, 2003

Edward Bloom bol odjakživa vášnivým rozprávačom neuveriteľných historiek zo svojej mladosti, keď ho záľuba v cestovaní zaviedla na úžasnú výpravu okolo sveta. V jeho mýtických dobrodružstvách nechýbajú obri, vlkolaci, spievajúce siamské dvojčatá, ani čarodejnica so skleneným okom, ktorá dokáže nahliadnuť do budúcnosti. So svojimi fantastickými historkami sa Bloomovi darí okúzliť každého okrem jeho syna Willa. Keď potom Edward ochorie, jeho žena Sandra sa pokúsi Willa presvedčiť, aby k svojmu otcovi znovu našiel cestu. Will sa musí pokúsiť oddeliť pravdu od fikcie a naučiť sa s heroickými činmi i veľkými prehrami svojho otca žiť.

Mŕtva nevesta Tima Burtona, 2005

Dej animovaného príbehu sa odohráva na viktoriánskej dedine v 19. storočí a sleduje príbeh Viktora, mladého muža vtiahnutého do podsvetia, kde je oženený za tajomnú mŕtvu nevestu. Jeho skutočná nevesta Viktória na neho medzitým čaká v skutočnom svete. Pretože sa život v Zemi mŕtvych ukáže byť omnoho farebnejší než jeho striktná viktoriánska výchova, dospeje Viktor k záveru, že v tomto ani v ďalších svetoch neexistuje nič, čo by ho udržalo odlúčeného od jeho skutočnej lásky.

Frankenweenie: Domáci maznáčik, 2012

Keď obľúbeného psa Sparkyho, ktorého majiteľom je mladý Victor, zrazí auto, Victor sa rozhodne priviesť ho späť k životu jediným spôsobom, ktorý pozná. Ale keď „monštrum“ so zošroubovaným krkom spôsobí zmätok a hrôzu v srdciach Victorových susedov, musí ich presvedčiť (a svojich rodičov tiež), že napriek svojmu vzhľadu je jeho Sparky stále tým dobrým spoľahlivým priateľom, ktorým vždy bol.

Wednesday, 2022

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetruje sériu vrážd a tu a tam sa na Akadémii Nevermore s niekým spriatelí. Urobí si ale aj pár nepriateľov.

Filmového režiséra Tima Burtona sme vybrali na základe odporúčania od Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej, ktoré aj s ďalšími nájdete v tomto článku.

Zdroj: http://csfd.sk

#čopozerať #film #seriál #timburton #burton #gotika #horor #komédia #animovaný #veľkáryba #mŕtvanevesta #frankenweenie #wednesday #deti #mládež #teen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *