Mária Nerádová

Brlôžky

Brlôžky sú pestrofarebným príbehom o nás všetkých. Keď mama koza zistí, že jej doma ochorel starostlivo pestovaný kvások na chlieb, vyrazí najstaršie kozliatko na obchôdzku po susedstve, aby poprosilo o pomoc susedov a kamarátov. Ponorte sa spolu s ním do čarovného sveta zvieracích brlôžkov a dozviete sa, ako to celé nakoniec dopadlo.

zdroj: http://www.marianeradova.com/brlozky

Poďme objavovať Slovensko

Veľká obrázková kniha pre deti a ich rodičov je plná pestrofarebných ilustrácii Slovenska je prvou knihou z malého vydavateľstva Meda. Pridajte sa k prasiatku Oliverovi, ktorý so svojimi rodičmi a ďalšími zvieracími kamarátmi vyráža na veľkú prázdninovú cestu! Objavte spolu s nimi slovenské hrady, zámky, hory, jazerá, alebo jaskyne. Zostúpte do banského múzea,
a potom ponorte svoje unavené nôžky do liečivej kúpeľnej vody.

zdroj: http://www.marianeradova.com/kniha-o-slovensku

Pojďme objevovat Česko

Poté, co se prasátku Oliverovi společně s rodiči podařilo prozkoumat Slovensko, vydává se zvířecí rodinka na toulky Českem. V doprovodu bratrance Matesa navštíví Oliver Prahu a ráj vlaků a letadel v technickém muzeu. Projede se metrem, lanovkou i opravdovým důlním vláčkem. Vydá se hledat ochránce hor Krakonoše a zjistí, jestli se ve skalách starých miliony let ještě dají najít dinosauři. Připojte se ke zvířecím kamarádům a vydejte se společně s nimi za dobrodružstvím.

zdroj: http://www.marianeradova.com/kniha-o-esku

Autorku odporučila ilustrátorka Hedviga M. Gutierrez v článku Nech si dieťa vyberie knihu, po ktorej túži | rozhovor.

zdroj: http://www.marianeradova.com

#mária nerádová #brlôžky #slovensko #česko #kniha #ilustrácie #čítanie #deti #literatúra #čo čítať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *