Dievčatko Momo a stratený čas | Michael Ende

Jedného dňa sa v ruinách za mestečkom zjaví dievčatko, ktoré žije samo, nevie nič o svojich rodičoch, ani koľko má rokov. Získa si veľa priateľov, pretože dokáže ľudí pozorne počúvať, a tak vyriešiť ich problémy.

Jedného dňa sa v meste zjavia tajomní muži v sivom a presvedčia obyvateľov, aby si šporili čas a vkladali ho do ich banky s tým, že neskôr im ho vrátia aj s úrokmi. V skutočnosti čím viac času ušetria, tým menej ho majú. Dievčatko Momo však sivým mužom nepodľahne a rozhodne sa čas zachrániť. Podarí sa vďaka jej odvahe vrátiť ľuďom ukradnutý čas a stratenú schopnosť ho vnímať? Kultová kniha autora Nekonečného príbehu, ktorý do svojich diel vkladal obavy o spoločnosť a jej vývoj, poukazuje na paradox, že v skutočnosti ten čas zmizne a navždy ho stratíme, a aké nebezpečné môže byť, keď skupina ľudí dokáže ostatných presvedčiť o tom, ako majú žiť. Obe témy sú dnes ešte aktuálnejšie.

Zdroj: https://www.artforum.sk/katalog/116578/dievcatko-momo-a-strateny-cas

Autor: Michael Ende
Odporúčaná veková kategória: 7+
Vydavateľstvo:
Verbarium
Počet strán: 296

Knižku si môžete zakúpiť tu a tu.

Knihu sme vybrali na základe odporúčania od Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej, ktoré aj s ďalšími nájdete v tomto článku.

#kniha #ende #7+ #čočítať #deti #literatúra #dievčatkomomoastratenýčas #čas #odvaha #priateľstvo #momo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *