Kto je Wilhelm? | Constance Orbeck-Nilssen

Kto je Wilhelm, keď je sám vo svojom domčeku na strome? Kto je Wilhelm, keď mu mama vraví, že je snom premeneným na skutočnosť?

Kto je Wilhelm, keď načúva úderom srdca svojho starého otca? Kto je Wilhelm? Wilhelm je chlapec, ktorý sa rád zamýšľa nad veľkými životnými otázkami. Okrem iného ho zaujíma, kým skutočne je a čo vlastne človeku dá jeho vlastnú identitu. Postupne sa vypytuje všetkých dospelákov v rodine, ale hoci každý z nich prispeje svojím dielom celkového „obrazu“, nemá pocit, že by sa mu dostalo uspokojujúcej odpovede. Napriek tomu však vďaka starej mame pochopí, že jedného dňa snáď dospeje k porozumeniu, ktoré tak usilovne hľadá. Filozofická knižka zrozumiteľným, a predsa nie príliš zjednodušujúcim spôsobom sprevádza detského čitateľa myšlienkovým dobrodružstvom, ktoré je príťažlivé vo svojej bezprostrednosti – „Kto vlastne som?“ pýta sa Wilhelm a s ním aj čitateľ.

Zdroj: https://dennikn.sk/blog/1280675/detske-knihy-vianoce-2018-tretia-cast/

Autorka: Constance Orbeck-Nilssen
Ilustrácie: Akin Duzakin
Odporúčaná veková kategória: 7+
Vydavateľstvo:
Slovart
Počet strán: 32
Preklad: Eva Lavríková

Knižku si môžete zakúpiť tu.

Knihu sme vybrali na základe odporúčania od Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej, ktoré aj s ďalšími nájdete v tomto článku.

#kniha #orbeck-nilssen #7+ #čočítať #deti #literatúra #ktojewilhelm #identita #porozumenie #filozofia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *